Wakacje, słońce, plaża, wypoczynek – to brzmi bardzo kusząco. Nie ma chyba osoby, która nie lubi wypoczywać. Wakacje w Turcji to najlepszy wypoczynek dla wszystkich, którzy chcą wrócić z gwarantowaną opalenizną, wypoczęci, z naładowanymi akumulatorami. Wiele osób wybierając się do Turcji wybiera najbardziej znane tureckie, wakacyjne miasto jakim jest Alanya. To doskonały wybór, gdyż pozwala na wspaniały wypoczynek i ułatwia dostęp do wielu atrakcji.

Dla tych, co w Turcji są po raz pierwszy

Osoby, które do Turcji przyjechały po raz pierwszy są zazwyczaj w ogromnym szoku. Wszystko jest takie inne. Pogoda jest wspaniała i nie trzeba się zastanawiać czy będziemy się opalać. Trzeba się zastanowić, o której idziemy się opalać. Może jest ciepłe i to czasem sprawia, że można w nim spędzić długie godziny. Ludzie są przyjaźni, jedzenie doskonałe, nic tylko wypoczywać. Można cały tydzień lub dwa przeleżeć nad basenem lub morzem. Ale kto ma tyle siły? Warto czasem zrobić coś innego. Wybrać się na jakąś wycieczkę fakultatywną.

Jedną z takich wycieczek jest wycieczka do Pamukkale. Tak, Pamukkale Turcja to wspaniałe i niesamowite miejsce. Doskonałe dla tych, którzy w Turcji są po raz pierwszy, ale także dla tych turystów, którzy Turcję traktują jako swój drugi dom. Wiadomo, że wycieczka do Pamukkale to obowiązkowy punkt wypoczynku. Jednak odległość od Alanyi do Pamukkale jest spora.

Czy warto jechać z Alanyi do Pamukkale?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Oczywiście, że warto. Taka wycieczka to niesamowite przeżycie. Nawet fakt, że z Alanyi do Pamukkale jest około 400 kilometrów, nie jest czymś, co powinno was powstrzymywać przed zobaczeniem cudów Pamukkale. Jak już wspomniano, z Alanyi do Pamukkale jest około 400 km, znaczy od 370 do 406 kilometrów. Wszystko zależy od tego, którą trasą się pojedzie. Całą wycieczkę można, więc z powodzeniem odbyć jednego dnia. Wyjazd jest w nocy, powrót także, ale niezapomniane wrażenia, które staną się waszym udziałem, są tego warte.

Widok wspaniałych, wapiennych tarasów wynagrodzi te kilka godzin spędzonych w luksusowym i klimatyzowanym autokarze. Kiedy dotrzecie na miejsce, waszym oczom ukaże się starożytne, rzymskie miasto Hierapolis. Wśród zabytków zobaczycie wspaniały i dobrze zachowany teatr, świątynię Apollona. Zwiedzicie nekropolię i dotrzecie do basenu Kleopatry. To z tego miejsca widać już wapienne tarasy. Widok jest niesamowity. Możecie zatrzymać się na chwilę w basenie, w którym są zatopione części ruin. Później ruszycie w kierunku wapiennych tarasów i zapewne zaniemówicie z wrażenia. Widok, jaki będzie się rozpościerał przed waszymi oczami jest niesamowity. Pamiętajcie tylko o tym, aby zabrać kosmetyki z filtrem. Można się nieźle spiec schodząc tymi wapiennymi tarasami. Na dole czekać będzie na was obiad. Wsiądziecie do autokaru i po kilku godzinach będziecie we własnym hotelu. Wspaniała przygoda.

Kategorie: Interesujące