Piękna, polska kolorowa jesień powoli zaczyna swoje panowanie. Nie jest jeszcze bardzo zimno, świeci słońce, liście na drzewach zaczynają stopniowo zmieniać kolory. Jednak pomimo tych wszystkich plusów jakie niesie ze sobą jesień, nie można zapomnieć o minusach. Za moment będzie bowiem szaro, zmrok będzie zapadał wcześniej, będzie bardzo zimno. Może zanim to nastąpi warto porządnie naładować akumulatory? Może warto pomyśleć o wakacjach właśnie teraz, poza sezonem?

Czy wakacje jesienią to dobry pomysł?

Tak. Wakacje jesienią to doskonały pomysł. Pod jednym warunkiem. Warunkiem tym jest wyjazd gdzieś, gdzie ciągle jest ciepło i można się opalać. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że takim miejscem jest Turcja. Kiedy u nas temperatury spadają poniżej 10 stopni, w Turcji nadal jest ciepło. Średnia temperatura w Turcji w październiku to 25 stopni. Natomiast woda w morzu ma 24 stopnie.  A to więcej niż w lecie ma Bałtyk.

Warto, więc zdecydować się na to, by jesienią wyjechać do Turcji. Ceny wycieczek są przystępne i niższe niż w wysokim sezonie. Można wyjechać na tydzień lub dłużej. Wszystko zależy od tego, ile dni urlopu mamy do wykorzystania. Wystarczy się zapakować, jechać na lotnisko i po 3 godzinach cieszyć się wakacjami w Turcji.

Co robić jesienią w Turcji?

Jadąc jesienią do Turcji można robić to samo, co robimy w lecie. Można się opalić na brąz. Można pływać w morzu. Można też wybrać się na jedną z wielu wycieczek i zwiedzać miejsca, których jeszcze nie widzieliśmy. Warto wybrać się na wycieczki fakultatywne do Pamukkale, Kapadocji, na rafting i obowiązkowo do hammamu. To wszystko sprawi, że nasze jesienne wakacje będą bardzo udane. I kiedy wrócimy do kraju, łatwiej zniesiemy nadchodzącą zimę. Naładujemy akumulatory i będziemy radośniej podchodzili do życia. Warto, więc zdecydować się na jesienne wakacje i spędzić je z rodziną właśnie w Turcji. To doskonałe przygotowanie do zimy.