Wielu fanów wypoczynku w Turcji może się zastanawiać nad tym gdzie dokładnie wybrać się na wakacje. Są oczywiście osoby, które były już niemal w każdym, turystycznym zakątku Turcji i mają już swoje ulubione miejsca, do których systematycznie jeżdżą, aby wypocząć. Co jednak ma zrobić ktoś, kto dopiero chce poznać Turcję? Ktoś, kto jedzie na wakacje do Turcji po raz pierwszy i zastanawia się nad rejonem riwiery tureckiej? Czy powinien jechać do Alanyi? Czy może lepiej będzie, kiedy wybierze wypoczynek w Side?

Alanya czy Side, co wybrać?

Jeżeli chodzi o jednoznaczną odpowiedź, to nie jest ona prosta. Nie można autorytatywnie stwierdzić, że lepiej jest jechać do Alanyi lub do Side. Dlaczego? Z prostego powodu. Każdy turysta ma inne oczekiwania od wypoczynku. I każde z tych miejsc, każda z tych miejscowości daje inne możliwości wypoczynku. Trochę się różnią. Zatem jeśli zastanawiacie się nad tym, czy lepiej odwiedzić Alanye czy Side, to po prostu poznajcie zalety tych lokalizacji i dokonajcie wyboru.

Dlaczego lepiej wybrać Alanye?

Wybierając wakacje w Alanyi decydujemy się na pobyt w dużym, nowoczesnym mieście. Mieście, które przygotowane jest na odwiedziny turystów. Ma dostęp do pięknych plaż, na których czasem bywa odrobinę tłoczno.

Można uczestniczyć tutaj w bogatym życiu nocnym, jest sporo luksusowych hoteli, masa mniejszych i większych sklepów. Miasto żyje bardzo szybko i jest gotowe na przyjęcie turystów przez cały rok. Można tutaj intensywnie wypoczywać, korzystając z bogatej oferty turystycznej. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy lubią słońce, plażę, opalanie, morze i nie wyobrażają sobie bycia poza centrum wydarzeń. Lubią dyskoteki, gwar miasta, przyjazne restauracje. Jest też sporo miejsc do zwiedzania, więc nie można się nudzić.

Dlaczego lepiej wybrać Side?

Side natomiast jest bardzo kameralną miejscowością. Doskonale przygotowaną na podjęcie turystów. Jest w niej sporo luksusowych hoteli, ale nie są one zbyt wielkie. Życie toczy się tutaj wolno, można spokojnie odpoczywać. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od gwaru wielkiego miasta, ale nie chcą zrywać z cywilizacją. Można się tutaj uczyć pływać, gdyż warunki ku temu są sprzyjające. Plaże są piaszczyste i szerokie. Jest też masa starożytnych zabytków, które warto zobaczyć. Side zamiera poza okresem sezonu, ale i nawet po sezonie można spędzić tutaj wakacje.

Jak więc widać wystarczy tylko określić nasze oczekiwania, co do wypoczynku, by móc wybrać odpowiednie miejsce na wakacje. A czy będzie to Alanya, czy będzie to Side, nie jest to takie istotne. Ważne, aby wybrać najlepsze miejsce na wakacje dla nas.