Niemal w każdym domu jest przynajmniej jedna świeczka. Część osób korzysta ze świeczek przy różnych okazjach. Często używamy świeczek na Boże Narodzenie, kolację przy świecach, na urodziny i kiedy zabraknie prądu. Ale coraz popularniejsze jest używanie świeczek ze względu na ich walory dekoracyjne. Świeczki coraz częściej używane są kiedy chcemy poprawić sobie nastrój, chcemy zażyć relaksu, mamy ochotę na romantyczną kąpiel lub chcemy poczuć ulubione zapachy.

Świeczki zapachowe

Świeczki zapachowe są coraz popularniejsze. Najczęściej trafiają do mieszkań ludzi młodych, lubiących ładne i naturalne zapachy. Mogą być używane do aromaterapii, do wprowadzania ładnego zapachu w domu, a także w celu przypomnienia sobie np. minionych wakacji. Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z racji tego, że ich opakowania są najczęściej bardzo estetyczne są traktowane jako dekoracyjny element wystroju wnętrz. Przed nadmiernym zakurzeniem chronią je szklane przykrywki. Więc świece zapachowe są idealne do każdego wnętrza.

Świece ozdobne są traktowane jako elementy dekoracyjne mieszkań o domów. Dzieje się tak ze względu na ich bogate i różnorodne wzornictwo. Można bez problemu dobrać odpowiednią świeczkę do dowolnego wnętrza. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi, jakim jest użycie świeczek, każde wnętrze w prosty sposób uzyska indywidualny charakter. Jeśli do tego dodamy jeszcze właściwości zapachowe świeczek, oraz fakt, że paląca się świeczka jest niemal magiczna, zrozumiemy dlaczego świece ozdobne stały się tak bardzo popularne.

Małe świeczki

Decydując się na świeczki zapachowe nie musimy od razu kupować największych modeli świeczek. Doskonale spisywać się będą bowiem małe świeczki. I nie chodzi tutaj o świeczki służące do podgrzewaczy, które swoją drogą, czasem też są dostępne w wersjach zapachowych. Tutaj raczej chodzi o małe świeczki zapachowe znanych firm. W przeciwieństwie do części zapachowych tealight’ów, wydzielają one bardzo przyjemny zapach. Zapach, który jest niemal identyczny z zapachem naturalnym. Kupując małe świeczki możemy sprawdzić, czy dany zapach będzie dla nas odpowiedni. Jeśli nam się spodoba, możemy później kupić większe świeczki o danym zapachu.