To może wydawać się dziwne, ale w niektórych rejonach Turcji pogoda jest podobna do tej, którą znamy z Polski. Tak, są rejony, w których klimat jest bardzo zbliżony do tego, który jest nam najbardziej znany. Na szczęście ta sytuacja nie dotyczy południa Turcji. Czyli regionu, w którym wszyscy najchętniej spędzają wakacje.

Południe Turcji charakteryzuje się suchym, upalnym i bardzo gorącym klimatem śródziemnomorskim. I to właśnie ten region jest najbardziej interesujący, jeśli chodzi o wypoczynek. Pogoda jest wprost wymarzona dla wszystkich, którzy stawiają na wakacyjny wypoczynek. To właśnie wakacje spędzone na południu Turcji zawsze kończą się wspaniała opalenizną i doskonałym odpoczynkiem.

Wraz z wysoką temperaturą powietrza otrzymujemy także wysoką temperaturę wody. Kąpiele w morzu śródziemnym są bardzo, ale to bardzo przyjemne. Woda w sezonie jak i poza nim, jest bardzo ciepła. Co prawda poza sezonem temperatura w morzy spada do 18 stopni, ale taka temperatura w niczym nie przeszkodzi turyście wychowanemu na letnich wakacjach nad Bałtykiem. 18 stopni to czasem nie ma w sezonie woda w Bałtyku.

Kiedy najlepiej jechać na wakacje do Turcji?

Sezon wakacyjny w Turcji rozpoczyna się już na wiosnę. Od kwietnia do października temperatury są na tyle przyjemne, że można z powodzeniem przyjechać na wakacje. Wiosną można liczyć na więcej zieleni i kwiatów. Czasem można doświadczyć orzeźwiającego deszczu i jest to wspaniałe, choć bardzo krótkie doświadczenie. Latem panują prawdziwe upały i jest sporo turystów. Natomiast wrzesień i październik to miesiące, w których temperatury są niższe a i turystów jest mniej. Więc każdy, kto ma taką możliwość powinien zastanowić się nad tym, czy nie warto wybrać się na wakacje do Turcji właśnie w tych miesiącach.

Jeśli natomiast chodzi o pogodę w Turcji, to zawsze sprzyja ona wakacyjnemu wypoczynkowi. W letnich miesiącach możemy liczyć na prawdziwe tropikalne upały, zimą na przyjemne temperatury i mniejszy tłok. Każdy znajdzie coś dla siebie i każdy będzie zadowolony z wakacji spędzonych w Turcji. Zwłaszcza, jeśli jest fanem opalania. No, ale kto nie jest?