Będąc w Turcji na wakacjach jest kilka obowiązkowych miejsc, które warto odwiedzić. Są to miejsca, które charakteryzują się tym, że są niepowtarzalne. Jednym z takich powszechnie znanych miejsc jest Pamukkale i jego wapienne tarasy. To miejsce, które koniecznie powinniśmy uwzględnić w swoim planie zwiedzania Turcji. Jest to o tyle proste, że wycieczka do Pamukkale jest w zasięgu ręki każdego turysty. To niesamowite, że Pamukkale wycieczka może stać się i twoim udziałem.

Dla kogo wycieczka do Pamukkale jest odpowiednia?

Zanim podejmiecie decyzję o wybraniu się na wycieczkę do Pamukkale, będziecie się zastanawiali zapewne, dla kogo ta wycieczka jest przeznaczona. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Ta wycieczka jest przeznaczona dla każdego. Niezależnie od wieku i kondycji. Dla każdego, kto lubi zwiedzać.

Jest to wspaniała wycieczka dla wszystkich, którzy w Turcji są po raz pierwszy. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Do Pamukkale zostaniemy dowiezieni wprost spod wejścia naszego hotelu. Zamawiamy wycieczkę, opłacamy ją i już nic nas nie interesuje. Jesteśmy odbierani spod drzwi hotelu i przewożeni na miejsce. Cały czas znajdujemy się pod opieką przewodnika. Przewodnika, który oczywiście posługuje się językiem polskim. Co ciekawe, podróż odbywa się klimatyzowanym pojazdem, więc nie jest męcząca.

Jak zwiedzać Pamukkale?

Kiedy znajdziemy się na miejscu, będziemy całość zwiedzać z przewodnikiem. Dzięki temu, możemy zobaczyć dużo więcej i dowiedzieć się znacznie więcej o okolicy. Po zwiedzaniu z przewodnikiem mamy czas wolny, który można wykorzystać na samodzielne zwiedzanie, lub na kąpiele w na tarasach lub w basenie Kleopatry. To od nas zależy jak spędzimy ten czas.

Co ciekawe, decydując się na tą konkretną wycieczkę nie marnujemy czasu na postoje w różnego rodzaju sklepach. Po drodze do Pamukkale zatrzymujemy się tylko w miejscowościach turystycznych w celu zwiedzania interesujących miejsc. Zatrzymujemy się we wsi Karahayit gdzie zwiedzamy meczet i czerwone wzgórza. Później ruszamy w kierunku Pamukkale, gdzie realizujemy docelowy plan wycieczki. Warto, więc zdecydować się na taką formę zwiedzania.

Kategorie: Interesujące