Wakacje w Turcji to czas nieskrępowanej swobody, słodkiego lenistwa, zwiedzania i dla niektórych, obcowania z adrenaliną. Tak się doskonale składa, że będąc na wakacjach w Turcji bez problemu możemy zakosztować wielu aktywności fizycznych, które dają potężnego, tzw. „adrenalinowego kopa”. Mowa tutaj o wycieczkach fakultatywnych, które skierowane są do miłośników aktywnego wypoczynku. Jednym z najlepszych przykładów, jest oczywiście rafting.

Czym jest rafting?

W tym miejscu mogą się pojawić pytania typu – Co to jest rafting? Rafting po polsku, co to oznacza? Czy rafting jest niebezpieczny? Czy jest drogi? Odpowiedzi na nie są bardzo proste i postaramy się udzielić wyczerpując temat.

Znaczenie tego słowa jest następujące: – Rafting po polsku oznacza ni mniej ni więcej tylko spływ rzeką górską. W tym przypadku jest to spływ przy pomocy pontonu. Jest to niesamowita przygoda, na którą może zdecydować się każdy, kto będzie na wakacjach w Turcji. I to niezależnie od swoich umiejętności pływackich. Ale o tym poniżej.

Bezpieczny spływ po rwącej rzece

Spływ pontonowy po tureckich, rwących rzekach jest bezpieczny. Wynika to z faktu, że każdy może wybrać odpowiedni do swoich umiejętności stopień trudności. Osoby, które nie czują się pewnie, wybiorą niższy stopień trudności spływu. Te, które potrafią więcej, wybiorą oczywiście spływ o większym stopniu trudności. Ale niezależnie od tego, jaki poziom wybierzemy, cały czas znajdujemy się pod opieką.

Przed i po spływie, opieką obejmie nas organizator wycieczki. Zostaniemy odebrani spod hotelu, zawiezieni na miejsce i odwiezieni na powrót do hotelu. Wszystko w cenie wycieczki. Cenie, która nawet na polskie warunki nie jest wysoka, gdyż waha się między 16 a 18 euro i to na dodatek z wliczonym w cenę obiadem. Na dodatek dostępny jest rafting w Turcji po polsku, więc zanika bariera językowa.

W trakcie spływu opieką obejmują nas doświadczeniu instruktorzy. Który mają nie tylko ogromne doświadczenie i doskonała kondycję fizyczną. Oni znają doskonale rzekę, którą przyjdzie nam płynąć. Znają jej każdy metr i dzięki temu, przygoda ze spływem jest bardzo bezpieczna. To oni sprawują opiekę nad turystami. Dbają o bezpieczeństwo i doskonałą zabawę. Dobrze przygotowana wycieczka to gwarancja niezapomnianych wrażeń, oraz gwarantowany przypływ adrenaliny.