Nazywany Wenecją Północy, jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski. Sztokholm to ciekawa kultura, wspaniała historia, piękna architektura i ciekawe muzea. Na jakie atrakcje warto postawić w czasie wycieczki po szwedzkiej stolicy? Oto obiekty, którym znane biura podróży poświęcają najwięcej uwagi.

Stockholm Shutter's

Jedną z najwspanialszych perełek architektury w Sztokholmie stał się ratusz. Jego wieża od blisko stu lat zajmuje miejsce bardzo ważne w miejskiej panoramie, a piękne wnętrza przyciągają skutecznie uwagę gości z całego świata. To miejsce jest też ważne z innego względu. Warto pamiętać, że to właśnie tu rozgrywają się najważniejsze wydarzania związane z przyznawaniem Nagrody Nobla.

Kolejna atrakcja, z której Sztokholm może być wyjątkowo dumny, to skansen. Założony w 1891 roku, jest najstarszą placówką muzealną pod gołym niebem w całej Europie. Kto w czasie wycieczki po mieście odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł zapoznać się z dawną architekturą poszczególnych regionów państwa szwedzkiego. To idealne miejsce dla tych, dla których Szwecja to nie tylko piękne zabytki, ale i wyjątkowa kultura.

A co z miłośnikami historii? Dla nich Sztokholm to przede wszystkim tak cenny zabytek, jakim jest królewski okręt „Vasa”. Okręt ten pochodzi z XVII wieku. Wydobyty z morskiego dna w latach 60-tych XX wieku, szybko stał się jedną z ważniejszych atrakcji na terenie Szwecji. Turyści chętnie zwiedzają ten niezwykły zabytek, który stał się samodzielną placówką muzealną. Jedno jest pewne – zwiedzenie tego obiektu na każdym może zrobić wyjątkowe wrażenie.