Wybierając wczasy w Turcji warto odpowiednio wcześnie dowiedzieć się niezbędnych rzeczy. Turyści, którzy systematycznie odwiedzają Turcję, to wszystko doskonale wiedzą. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby odświeżyli i uporządkowali swoją wiedzę. Natomiast wszyscy ci, którzy po raz pierwszy wybierają się do Turcji będą czuli się znacznie bardziej komfortowo z tą wiedzą.

Co jest niezbędne podczas wakacji w Turcji?

Niezbędne są na pewno trzy rzeczy. Paszport, wiza i pieniądze. Bez paszportu i wizy nie mamy co myśleć o przekroczeniu granicy. Pieniądze to oczywista sprawa, zawsze należy mieć jakieś przy sobie. Walutą w Turcji jest lira turecka. Ale bez problemu można płacić dolarami, euro, funtami lub kartami kredytowymi. Warto też wymienić zagraniczną walutę na liry. Zrobić można to w jednym z wielu kantorów. Najlepiej korzystać z kantorów, które nie pobierają prowizji. Jest ich zdecydowana większość.

Czy w Turcji jest bezpiecznie?

Odpowiedź na pytanie – czy w Turcji jest bezpieczne?jest bajecznie prosta. Tak, jest tam bezpiecznie. Wszystko przygotowane jest z myślą o turystach i ich bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Co prawda można czasem zobaczyć liczne posterunki policji czy wojska, ale turyści nie mają powodów do obaw. Policja w Turcji dba o bezpieczeństwo turystów. Można nawet zapytać się o drogę policjantów i będą starali się pomóc. Ci, których my pytaliśmy mówili tylko po turecku, ale bezbłędnie wskazali nam drogę. To bardzo miłe doświadczenie.

Czy w Turcji jest drogo?

W chwili obecnej ceny w Turcji są niższe niż w Polsce. Więc wyjazd na wakacje może się okazać znacznie tańszy niż przypuszczamy. Ceny żywności są znacznie niższe, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualny kurs waluty. Natomiast ceny alkoholi są zdecydowanie wyższe niż w Polsce i dobrym sposobem jest zakup wakacji all inclusive, lub zrobienie zakupów w strefie wolnocłowej na lotnisku.

Czy w Turcji trzeba się targować?

Jeśli trafimy na lokalny targ, do sklepu ze złotem, do sklepu, gdzie nie ma wywieszonych cen – warto się targować. Co prawda teraz można odnieść wrażenie, że kultura targowania jest w zaniku, ale kto lubi się targować, będzie zachwycony. Natomiast w miejscach gdzie są ceny, czyli w supermarketach, marketach, sklepach z ubraniami itd. nie targujemy się. Można, co prawda próbować, ale jest to z góry skazane na porażkę.

To wszystko, co warto wiedzieć wybierając się na wakacje do Turcji. To sprawi, że wakacje będą naprawdę udane.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *