Stambuł jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Turcji. Jego położenie jest zaskakujące, historia niesamowita, ilość zabytków poraża, atmosfera zniewala i sprawia, że chce się do tego miasta powracać. Miejsc, które warto odwiedzić jest cała masa i niektórzy twierdzą, że nawet stali mieszkańcy Stambułu wszystkiego nie znają. Czy w takiej sytuacji, warto zdecydować się na dwudniową wycieczkę do Stambułu? Ależ oczywiście. Przecież dwudniowa wycieczka do Stambułu pozwoli nam na poznanie atmosfery miasta i zwiedzenie najważniejszych zabytków i miejsc wartych uwagi.

Już nawet dwa dni spędzone w Stambule pozwolą nam na określenie, czy Stambuł jest w stanie nas zauroczyć, czy to nie jest nasza bajka. Jeśli nas zauroczy, to bez problemu możemy wrócić na dłużej i zająć się dokładnym zwiedzaniem miasta. Jeśli nas nie zauroczy, wtedy w dwa dni zwiedzimy najważniejsze miejsca i będziemy mogli powrócić do wypoczynku na plaży.

Co na pewno zobaczymy w Stambule?

Wybierając się na zorganizowaną wycieczkę do Stambułu możemy oddać się w całości zwiedzaniu. Nie musimy obawiać się o transport w mieście, nocleg na miejscu, sposób dotarcia do zabytkowych miejsc. Zobaczymy to, co warto zobaczyć i będziemy mieli też czas dla siebie, czyli będziemy mogli zrealizować własny plan zwiedzania. Na pewno odwiedzimy dzielnicę Sultanahmet gdzie zobaczymy:

  • Pałac Topkapi,
  • Błękitny Meczet,
  • plac Hipodrom,
  • Cysterny Yerebatan,
  • Hagia Sofia.

Dzięki temu zobaczymy najważniejsze miejsca w Stambule. I to pod opieką przewodnika. Nie będziemy, więc musieli szukać środków transportu, zapoznawać się z rozkładami jazdy itd. Zostaniemy doprowadzeni na miejsce. Warto też skorzystać z możliwości rejsu statkiem po Bosforze. To niesamowita przygoda i warto jej doświadczyć.

Oprócz tego możemy liczyć na czas wolny, który spożytkujemy według własnego pomysłu. Mogą to być zakupy na Bazarze Egipskim, ale równie dobrze może to być dalsze zwiedzanie pod opieką przewodnika. Warto więc przygotować listę atrakcji, które chcemy zobaczyć i realizować ją podczas takiej wycieczki. Poczuć atmosferę Stambułu by do niego później wrócić.