Czy w Turcji jest możliwość, aby pływać z delfinami? Czy w samej Alanyi jest delfinarium? Kiedy odbywają się pokazy zwierząt morskich? Jak trafić do delfinarium Sealanya? Na te i inne pytania, znajdziecie odpowiedzi poniżej.

Czy w Alanyi jest delfinarium?

W samej Alanyi nie ma delfinarium. Jest co prawda park wodny, ale nie ma w nim żadnych zwierząt morskich. Jest za to masa basenów i zjeżdżalni. Ale 20 kilometrów od Alanyi jest miejscowość Sealanya i tam jest delfinarium. Można udać się tam samodzielnie, lub na zorganizowaną przez lokalne biuro podróży wycieczkę fakultatywną. Przy czym druga opcja jest znacznie wygodniejsza. Zostajemy odebrani z hotelu, jedziemy do delfinarium i po wszystkim jesteśmy odwożeni z powrotem do hotelu. Wygodnie, bez konieczności szukania transportu i siedzenia za kierownicą. I nie musimy nawet wiedzieć jak trafić do delfinarium Sealanya, gdyż to już jest na głowie naszego kierowcy. To najwygodniejszy sposób na pływanie z delfinami Turcja z jakim się spotkamy na wakacjach.

Kiedy odbywają się pokazy?

Pokazy w delfinarium odbywają się codziennie, przez cały tydzień. Pokaz trwa nawet do 70 minut, z czego 40 minut jest zazwyczaj zarezerwowane na pokaz delfinów, natomiast 20 – 30 minut na pokaz fok. I to właśnie po zakończeniu pokazów, można pływać z delfinami. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby wcześniej zarezerwować możliwość pływania. Najlepiej zrobić to od razu podczas rezerwacji tej wycieczki w lokalnym biurze, wtedy będziemy mieli zagwarantowane miejsce. Dlaczego warto dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc, rezerwacji pływania z delfinami? To proste. Ilość miejsc jest ograniczona.

Warto pamiętać, że dzieci poniżej 120 cm wzrostu mogą pływać z delfinami tylko z dorosłym opiekunem. Dlatego jeśli nasze dziecko ma mniej niż wspomniane 120 cm wzrostu, powinniśmy także zdecydować się rezerwacje miejsca i wejście do basenu z dzieckiem. Pływanie z delfinami trwa do 30 minut i podczas niego można zrobić sobie zdjęcie z delfinem. To jednak jest dodatkowo płatne.