Będąc na wakacjach większość z nas uwielbia się opalać. To całkowicie zrozumiałe, gdyż najczęściej jedziemy na wakacje po to, by odpocząć i złapać odrobinę promieni słonecznych. Część osób bardzo lubi opalać się na plaży. Leżenie na wygodnych materacach w pobliżu wody ma swoich wiernych fanów.

Ale czasem nawet i oni mają dość statycznego leżenia. Chcą się opalać, ale chcieliby zrobić to w jakiś bardziej ekscytujący sposób. I na szczęście mają przynajmniej kilka takich możliwości. Jedną z nich jest wycieczka do Pamukkale. Tam słońce opala z góry i odbijając się od wapiennych tarasów. To bardzo przyjemne i opalenizna jest niesamowita. I warto się tam wybrać. Ale to nie jedyna możliwość na zdobycie opalenizny w ekscytujący sposób. Kolejną jest:

Rejs statkiem Alanya

Tak, rejs statkiem. To doskonała możliwość na to, aby opalać się w jeszcze bardziej przyjaznych warunkach. Opalanie na statku to świetna sprawa. Leżąc wygodnie na pokładzie, można łapać promienie słońca. Na dodatek odbijają się one także od wody. Nikomu nie trzeba mówić, że takie odbite promienie słoneczne opalają jak szalone. Ale to nie jedyna zaleta rejsu statkiem.

Decydując się na rejs statkiem Alanya jest widziana od innej strony. Możemy ją obserwować od strony morza i plaży. Dzięki temu opalając się zwiedzamy zabytki. Widzimy wzgórze zamkowe Kale wraz z otaczającym go murem, Czerwoną Wieżę czy zabytkowy port w Alanyi. Wszystko to wygląda bardzo ciekawie od strony morza, widziane z pokładu statku.

Opalanie i zabytki to nie jedyna zaleta rejsu statkiem po morzu w okolicach Alanyi. Warto dodać do tego możliwość kąpieli na licznych plażach, przy których cumuje statek. No i, co bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze, możliwość kąpieli na pełnym morzu. Kiedy poczujemy, że za długo się opalamy i pora się ochłodzić, można wskoczyć z pokładu statku w ciepłe, morskie fale. I później wrócić na pokład by nadal się opalać. To cudowny sposób na spędzenie wakacji i ekscytujące opalanie.

Kategoria Turystyka

2 Comments

Kiniaa · 26 marca 2018 at 20:37

Jadę na wakacje do TURCJI!!!! xD to się statkiem przepłynę xD Ale czad! Super! Jaram się! <3

Jana · 1 kwietnia 2018 at 14:24

Opalanie na statku to super opcja. Jeszcze nigdy tak dobrze się nie opalilam jak na ostatnich wakacjach i to właśnie na rejsie statkiem. Byłam cała czarna po dwóch rejsach i opalenizna nadal się utrzymuje a czasu już trochę minęło. W te wakacje też tak chce zrobić.

Comments are closed.