Dla nikogo nie jest tajemnicą, że w dobie koronawirusa turystyka bardzo się zmieniła. W wielu przypadkach nie można się nawet przemieszczać w obrębie kraju, nie mówiąc już o zagranicznych wakacjach. Pandemia wpłynęła bardzo mocno (i negatywnie) na branżę turystyczną oraz na samych turystów. Jej straty są szacowane na miliardy dolarów. Pandemia wpłynęła także na inne sektory gospodarki wszystkich krajów. Nie tylko turystyka zmaga się z problemami, ale także inne branże, które często są z nią połączone. Branże takie jak:

  • transportowe,
  • hotelarskie,
  • związane z żywieniem,
  • kulturalne,

zostały przez pandemię bardzo dotknięte. Podobnie jak ludzie, którzy musieli zrezygnować z wypoczynku. Pandemia wpłynęła negatywnie na wszystkich. Na szczęście branża turystyczna powoli podnosi się i dokłada wszelkich starań, aby wakacje były możliwe.

Czy można jechać na wakacje za granicę?

Nie wszyscy wiedzą, ale nawet w dobie pandemii można jechać na zagraniczne wakacje. I nie tylko jest to możliwe, ale także jest w zasięgu ręki wielu turystów. Wypoczynek za granicą, tam gdzie jest on możliwy, stał się znacznie tańszy. Mowa tutaj o wypoczynku w Turcji.

Tak, można wybrać się na wakacje do Alanyi i spędzić tam mile czas. Trzeba się oczywiście liczyć z obostrzeniami, jakie nałożone zostały na turystów, ale nie zmienia to faktu, że można wypocząć, opalić się popływać w morzu. Tak, nawet w grudniu jest to możliwe, gdyż pogoda w grudniu, w Turcji, jest znacznie przyjemniejsza niż w kraju. Zresztą można o tym przeczytać więcej na tej stronie.

Będąc na wakacjach za granicą musimy się oczywiście liczyć oczywiście z obostrzeniami. Trzeba nosić maseczki, ale zostając w kraju, także powinniśmy je nosić. Nie można zjeść w restauracji, ale można wziąć jedzenie na wynos. Restauracje hotelowe działają i gwarantują dobre wyżywienie. Na dodatek można bez maseczki przebywać na plaży. No i oczywiście można wybrać się na wiele wycieczek fakultatywnych, które umilą nam pobyt.

I co najważniejsze. Wakacyjny pobyt za granicą w dobie pandemii jest tani. Tak, ceny pobytu niejednokrotnie nie tylko nie wzrosły, ale nawet zostały obniżone. Dzięki temu można spędzić tanie wakacje w ciepłym i przyjaznym klimacie. Warto się na to zdecydować. Jeśli nic się nie zmieni można nawet wyjechać na świąteczny wyjazd. Święta pod palmami, to nie taki zły pomysł. Prawda?