Zastanawiacie się nad tym co to jest wosk sojowy i czym różni się od klasycznego wosku? Pewnie tak, skoro szukacie informacji na ten temat. Doskonale trafiliście i czytając dalej dowiecie się czym jest wosk sojowy i jak najlepiej go stosować.

Czym jest wosk sojowy?

Wosk sojowy to nic innego jak utwardzony ojej, który wyciskany jest z nasion soi. Jego główną zaletą jest całkowity brak substancji toksycznych. Można powiedzieć, że z racji tego, iż jest on pozyskiwany z naturalnych produktów to nie ma w sobie substancji kancerogennych. Czyli podczas jego palenia nie wydziela się ani benzen ani toluen. Jest więc całkowicie bezpieczny.

Na dodatek wosk ten jest odnawialnym źródłem energii i co ważne, jest w całości biodegradowalny. Dzięki temu proces jego produkcji nie wpływa na zanieczyszczenie środowiska. Podobnie rzecz ma się ze spalaniem świec z wosku sojowego. Podczas palenia świeczek sojowych nie jest zanieczyszczane środowisko, ale co ważniejsze, spalanie nich nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Czyli świeczki sojowe są przyjazne środowisku, przyjazne człowiekowi i można je stosować bez obaw, a wosk sojowy może być stosowany nawet jako balsam do pielęgnacji ciała.

Zalety świeczek z wosku sojowego

W tym miejscu warto przedstawić zalety świeczek z wosku sojowego. Jest ich sporo i nie będziemy tutaj wymieniać wszystkich, ale wspomnimy o najważniejszych. Zatem, wosk sojowy, a raczej świeczki wykonane z tego wosku:

  • Są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla osób z alergiami.
  • Podczas ich palenia, nie występuje zjawisko kopcenia.
  • Po połączeniu z naturalnymi aromatami, pięknie pachną i zapach utrzymuje się przez dłuższy czas.
  • Palą się znacznie dłużej od niektórych świeczek parafinowych. Dzieje się tak za sprawą temperatury spalania, która jest znacznie niższa dla wosku wyciskanego z nasion soi. Przez to, że świeczka spala się w niższej temperaturze, a wosk sojowy dłużej się topi, świeca z tego materiału pali się dłużej.
  • Wosk sojowy jest bardzo prosty do wyczyszczenia i łatwo go usunąć stosując wodę z jakimś detergentem.

Świece sojowe dostępne są na rynku w wielu kształtach, zapachach, gramaturach. Każdy więc znajdzie bez problemu coś dla siebie. Doskonale też nadają się na prezent, nawet dla alergików, gdyż są całkowicie bezpieczne i nie zawierają alergenów. Wszyscy miłośnicy świeczek powinni się nimi zainteresować.


5 Comments

Franka · 26 marca 2018 at 19:38

fajna strona i jeszcze tutaj nie raz wpadnę w odwiedziny i poczytać ciekawe rzeczy

Irminka · 26 marca 2018 at 20:36

Fajnie jest się dowiedzieć co to ten wosk sojowy jest. Nawet przez myśl nie przeszło o tym, że jest taki super i na ma po nim alergii. No super wiadomość.

Zoii dom · 1 kwietnia 2018 at 12:07

Uwielbiam wosk sojowy szczególnie te zapachowe

Jana · 1 kwietnia 2018 at 14:21

Tego że wosk sojowy nie ma alergenów nie wiedziałam. Teraz będę tylko takie woski stosować i moje dziecko będzie zdrowo się wychowywać

Jacek · 14 kwietnia 2018 at 10:12

Wosk antyalergiczny? No muszę sprawdzić to.

Comments are closed.