Czym jest hammam? To nic innego jak łaźnia turecka. Czyli ktoś może powiedzieć, że jest to zwykła łaźnia. Więc skąd się bierze u niektórych osób przekonanie, że wizyta w hammamie to nieodzowna część wycieczki i wypoczynku w Turcji? Czyżby te osoby nie miały w swoich hotelach łazienek i były zmuszane do korzystania z oferty hammamów? Dlaczego hammam jest tak popularny wśród wielu turystów?

Sprawa jest prosta. Hammam to nie jest zwykła łazienka, w której można wziąć prysznic. To miejsce, w którym można się oddać zabiegom pielęgnacyjnym. Zabiegom, które znacznie ułatwiają późniejsze opalanie. Ułatwiają uzyskanie trwałej i bardzo intensywnej opalenizny. Dodatkowo pozytywnie wpływają na ciało i pozwalają się zrelaksować.

Jak wygląda wizyta w hammamie?

Wizyta w hammamie zajmuje przynajmniej dwie godziny. W tym czasie odpoczywamy i relaksujemy się. Łaźnia turecka to część zabiegów SPA. Trafiamy bowiem pod prysznic, później wędrujemy do sauny. Tam spędzamy kilka miłych chwil. Ile? Tyle na ile mamy ochotę. Później znowu zimny prysznic i kolejna sauna. Tym razem parowa. I podobnie jak w saunie suchej, spędzamy w niej tyle czasu, ile chcemy. Oczywiście, jeśli będziemy w niej za długo to obsługa zainteresuje się naszym stanem.

Po drugim pobycie w saunie, wędrujemy do jacuzzi albo do basenu. Niektórzy decydują się tylko na prysznic. I teraz przychodzi pora na najważniejszą atrakcję. Na masaż szorstką rękawicą i masaż pianą. Kładziemy się na nagrzanych, marmurowych stołach a nasze ciała są czyszczone szorstkimi rękawicami. Dzięki temu, że wcześniej nasz naskórek został zmiękczony, teraz łatwiej jest go usunąć. Tak, na tym etapie pozbywamy się martwego naskórka i dzięki temu opalenizna, którą zdobędziemy w kolejnych dniach, będzie znacznie intensywniejsza i trwalsza.

Po szorstkich przyjemnościach przychodzi czas na kąpiel w pianie. Skóra staje się nawilżona, my jesteśmy odprężeni, wyciszeni i w pełni zrelaksowani. Teraz możemy rozpocząć nasz wyczekiwany wypoczynek. Jesteśmy do niego przygotowani. No może jeszcze masaż i pora udać się do hotelu. Po takich zabiegach nie należy od razu udawać się na plażę, by się opalać. Warto odczekać kilka godzin.

Wycieczkę do hammamu można zarezerwować na stronie AlanyaOnline.pl i będzie to najlepszy wybór/.