Świeczki są wspaniałe i wiedza to wszyscy. Ale coraz większym powodzeniem cieszy się też kominek do wosków. Kominki na wosk są coraz chętniej kupowane i używane. Dzieje się tak pewnie dlatego, że są proste w obsłudze, bezpieczne i można korzystać w nich z wielu różnych wosków. Nie jesteśmy ograniczeni do jednego zapachu jak ma to miejsce w przypadku świeczek.

Kominki do wosków są fajne

Najlepsze w kominkach do wosków jest to, że mogą być one traktowane jako dekoracja wnętrza. Można znaleźć naprawdę śliczne kominki, które doskonale będą pasowały do wystroju każdego mieszkania. Kominki dostępne są w wielu wzorach, kolorach. Robione są z różnych materiałów i można spotkać się z kominkami robionymi z ceramiki, drewna, a czasem nawet z metalu. Za kominkami przemawiają jeszcze inne zalety kominków do wosku, wystarczy wspomnieć o:

  • Możliwości stosowania wosków zapachowych różnych firm.
  • Możliwości stosowania różnych zapachów. Kiedy wosk zapachowy zastygnie, bez problemu można go wyjąć z kominka i zastąpić woskiem o innym zapachu.
  • Możliwości mieszania różnych zapachów. Można w łatwy sposób komponować własne zapachy. Wystarczy pokruszyć wosk na niewielkie kawałki i łączyć ze sobą różne zapachy. W ten sposób możemy uzyskać nowy zapach
  • Woski zapachowe są tańsze niż świece zapachowe.
  • Tym, że kominek, w którym topimy wosk wygląda nastrojowo.

Jak widać kominek zapachowy to super sprawa. Za stosowaniem kominków zapachowych przemawia wiele racjonalnych argumentów. Do jednych trafiają argumenty związane z ich wyglądem, do innych możliwość tworzenia własnych kompozycji zapachowych, dla jeszcze innych liczy się cena. Warto też wspomnieć o świeczkach, których używamy do topienia wosków.

Czym topić wosk w kominkach?

Jeśli chodzi o topienie wosku w kominkach to sprawa jest bardzo prosta. W tym celu stosuje się świeczki. Zwykłe, bezzapachowe świeczki do podgrzewaczy. Tak zwane tealighty. Na pewno kojarzycie te świeczki i macie je w domu. To małe, białe świeczki w aluminiowych pojemnikach. To właśnie te świeczki używane są w klasycznych kominkach zapachowych do topienia wosku. Kupujemy kominek, woski, tealighty i możemy urządzić sobie czarodziejski wieczór.


1 Comments

Joanna · 29 marca 2018 at 05:36

Uwielbiam kominki na woski i mam ich chyba z 5 , są takie romantyczne

Comments are closed.