Wakacyjny wypoczynek w Alany to doskonały sposób na pozbycie się stresów całego roku. Alanya to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy chcą połączyć opalanie, kąpiele w morzu, nocne imprezy lub zwiedzanie. To doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzania innych atrakcji. Jedną z najsłynniejszych atrakcji jest Plaża Kleopatry. Oczywiście są też inne atrakcje takie jak jaskinie, zamek Kale, czy port. Ale to Plaża Kleopatry jest bardzo często powodem, dla którego turyści wybierają wakacje w Alanyi.

Jaka jest Plaża Kleopatry?

Plaża Kleopatry nie jest plażą piaszczystą. Są na niej obecne bardzo drobne kamyki. Można więc powiedzieć, że jest plażą żwirową. Żwirek jest drobny, jednak wybierając się na tą plażę warto zabrać ze sobą klapki lub buty do chodzenia w wodzie. Dzięki temu unikniemy:

  • Dyskomfortu spowodowanego chodzeniem po kamyczkach. Nie dotyczy to każdego, ale większość pań ma bardzo delikatne stopy i może się okazać, że bez obuwia nie będą w stanie dojść do plaży.
  • Konieczności chodzenia gołą stopą po nagrzanych kamyczkach. Tak, te kamyczki potrafią się bardzo mocno nagrzać. Co jest przyjemne kiedy stopy są mokre, bo wychodzimy z morza. Ale kiedy musimy dojść do morza, to nie dla każdego jest to przyjemnym doświadczeniem.

Plaża ta jest żwirowa, ale nie to sprawia, że jest tak chętnie wybierana. Bardzo ważne jest też to, że Plaża Kleopatry jest bardzo szeroka i ma łagodne zejście do morza. Sama plaża ma 4 kilometry długości i jest niezwykle malownicza. To właśnie jej położenie i widoki, jakie są udziałem wypoczywających na niej turystów sprawiają, że jest tak chętnie wybierana i tak znana.

Czy Plaża Kleopatry jest płatna?

Na szczęście Plaża Kleopatry jest darmowa. Jest ona publiczną plażą i każdy może na nią wejść bez dodatkowych opłat. Płatne są tylko leżaki i parasole, ale nie są one obowiązkowe. Więc jeśli przyjdziecie na plażę z własnym kocem, to możecie z niego korzystać. Nie jest to, co prawda tak wygodne rozwiązanie jak leżak, ale sporo osób się na nie decyduje.