Turcja z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością wśród urlopowiczów i turystów. Każdy, kto chce mieć murowaną pogodę i wrócić ze wspaniałą opalenizną jedzie na wakacje do Turcji. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż oprócz pięknej pogody, Turcja ma do zaoferowania ogromną liczbę atrakcji. Największą popularnością wśród turystów cieszy się niezmienne Riwiera Turecka, na której każdy znajdzie coś interesującego.

Co to jest Riwiera Turecka?

Riwiera Turecka to region obejmujący pas wybrzeża Morza Śródziemnego. Oczywiście jest to pas wybrzeża należący do Turcji. To właśnie na riwierze Tureckiej położone są najpopularniejsze kurorty turystyczne. W jej skład wchodzą:

  • Alanya – najbardziej znane miasto turystyczne w Turcji. Przyciąga setki tysięcy turystów, dla których ma wiele interesujących atrakcji. W Alanyi każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy historii, zabytków i zwiedzania mogą spędzać długie godziny na poznawaniu historii miasta. Fani opalania, mają do dyspozycji wiele darmowych plaż, w tym uznaną za najpiękniejszą, plażę Kleopatry. Wszyscy nastawiający się na życie nocne i dyskoteki, będą zachwyceni tym, co znajdą w tym miejsce.
  • Side – jest ono miastem turystycznym. Jest mniejsze niż Alanya, ale można tutaj znaleźć naprawdę wspaniałe zabytki. Jeśli nastawiacie się na spokojny wypoczynek, chcecie odetchnąć od zgiełku wielkiego miasta, to właśnie Side jest miejscem, w którym powinniście spędzić swoje wakacje.
  • Kemer – jeszcze spokojniejsze miejsce na wypoczynek. Idealne dla miłośników przyrody, piaszczystych plaż. Dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje w spokoju, z daleka od innych turystów. Jest tutaj sporo zabytków, dzikie plaże, można też zobaczyć Ognie Chimery. Ta miejscowość jest bardzo urokliwa i niezwykle spokojna.
  • Belek – ta miejscowość uznawana jest za najbardziej luksusową i prestiżową na całej Riwierze Tureckiej. W związku z tym jest tutaj najdrożej. Znaleźć można tutaj najbardziej luksusowe hotele. Są tutaj także boiska piłkarskie, a miłośnicy gry w golfa mogą spędzić całe wakacje na polach golfowych. Jest to świetna baza wypadowa, dla miłośników zwiedzania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w związku z tym, że miasto to jest uznawane za luksusowe, ceny w hotelach są najwyższe.

Oczywiście to nie wszystkie miasta, która wchodzą w skład Riwiery Tureckiej. Warto wspomnieć też o Bodrum, Fethiye, Marmaris, Cesme, Kas. Wszystkie te miasta są odpowiednio przygotowane i mogą gościć nawet najbardziej wymagających turystów. Wszędzie mamy dostęp do ciepłego i czystego morza. Wszędzie możemy się opalać na licznych plażach. Wszędzie możemy odpocząć. Każdy, kto chociaż raz przyjechał na Riwierę Turecką, będzie tutaj wracał.