Turcja wiza, turecka wiza, ile kosztuje wiza do Turcji? Nad tymi i innymi, podobnymi pytaniami zastanawia się bardzo wielu turystów, którzy wybierają się do Turcji. Więc jak wygląda sprawa z wizą do Turcji? Czy Turcja wiza jest niezbędna? Jeśli tak, to ile kosztuje? No i czy trzeba mieć paszport wybierając się na wakacje do Turcji? W dalszej części wpisu znajdziecie odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Turcja wiza – czy musze ją mieć?

Dobra wiadomość jest taka, że od 2 marca 2020 roku nie musimy mieć wizy jadąc na wakacje do Turcji. Czyli turecka wiza nie jest już potrzebna i nie musimy jej mieć, kiedy wybieramy się na wakacje do Turcji. Także odpowiedź na pytanie ile kosztuje wiza do Turcji jest bardzo prosta. Turystyczna wiza do Turcji nic nie kosztuje, gdyż wizy dla Polaków zostały zniesione.

To chyba jedna z niewielu pozytywnych rzeczy, jakie wiążą się z rokiem 2020. Zniesienie wiz do Turcji dla turystów z Polski. Zatem w kieszeni pozostaje nam trochę pieniędzy, których nie musimy wydawać na wizę. Na co je wydamy? To już zależy tylko i wyłącznie od nas. Dobrze, wiadomo już, że wiza turyście nie jest potrzebna. Ale jak sprawa ma się z paszportem?

Paszport do Turcji jest niezbędny

Jeśli chodzi o paszport, to bez niego nie dostaniemy się do Turcji. To właśnie paszport jest konieczny, aby przekroczyć granicę Turcji. Jeśli go nie będziemy mieli to nie wjedziemy do Turcji. I nie ma od tego żadnych wyjątków. Niestety Turcja nie należy do strefy Schengen i m.in. stąd bierze się konieczność posiadania paszportu podczas podróży. Nawet jadąc na wakacje do Turcji musimy mieć paszport.

Samo posiadanie paszportu to jeszcze nie wszystko. Musi być on bowiem ważny co najmniej przez 180 dni. Czas ważności paszportu liczymy od momentu wjazdu. Jeśli ważność naszego paszportu kończy się za mniej niż 6 miesięcy, to przed wyjazdem do Turcji, warto go wymienić. W przeciwnym razie możemy zostać zawróceni na granicy.

Skoro wiadomo już jak ma się sprawa z wizą i paszportem, można wyruszać na wakacje.