Wybierając wczasy w Turcji warto odpowiednio wcześnie dowiedzieć się niezbędnych rzeczy. Turyści, którzy systematycznie odwiedzają Turcję, to wszystko doskonale wiedzą. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby odświeżyli i uporządkowali swoją wiedzę. Natomiast wszyscy ci, którzy po raz pierwszy wybierają się do Turcji będą czuli się znacznie bardziej komfortowo z tą wiedzą.

Co jest niezbędne podczas wakacji w Turcji?

Niezbędne są na pewno trzy rzeczy. Paszport, wiza i pieniądze. Bez paszportu i wizy nie mamy co myśleć o przekroczeniu granicy. Pieniądze to oczywista sprawa, zawsze należy mieć jakieś przy sobie. Walutą w Turcji jest lira turecka. Ale bez problemu można płacić dolarami, euro, funtami lub kartami kredytowymi. Warto też wymienić zagraniczną walutę na liry. Zrobić można to w jednym z wielu kantorów. Najlepiej korzystać z kantorów, które nie pobierają prowizji. Jest ich zdecydowana większość.

Czy w Turcji jest bezpiecznie?

Odpowiedź na pytanie – czy w Turcji jest bezpieczne?jest bajecznie prosta. Tak, jest tam bezpiecznie. Wszystko przygotowane jest z myślą o turystach i ich bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Co prawda można czasem zobaczyć liczne posterunki policji czy wojska, ale turyści nie mają powodów do obaw. Policja w Turcji dba o bezpieczeństwo turystów. Można nawet zapytać się o drogę policjantów i będą starali się pomóc. Ci, których my pytaliśmy mówili tylko po turecku, ale bezbłędnie wskazali nam drogę. To bardzo miłe doświadczenie.

Czy w Turcji jest drogo?

W chwili obecnej ceny w Turcji są niższe niż w Polsce. Więc wyjazd na wakacje może się okazać znacznie tańszy niż przypuszczamy. Ceny żywności są znacznie niższe, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualny kurs waluty. Natomiast ceny alkoholi są zdecydowanie wyższe niż w Polsce i dobrym sposobem jest zakup wakacji all inclusive, lub zrobienie zakupów w strefie wolnocłowej na lotnisku.

Czy w Turcji trzeba się targować?

Jeśli trafimy na lokalny targ, do sklepu ze złotem, do sklepu, gdzie nie ma wywieszonych cen – warto się targować. Co prawda teraz można odnieść wrażenie, że kultura targowania jest w zaniku, ale kto lubi się targować, będzie zachwycony. Natomiast w miejscach gdzie są ceny, czyli w supermarketach, marketach, sklepach z ubraniami itd. nie targujemy się. Można, co prawda próbować, ale jest to z góry skazane na porażkę.

To wszystko, co warto wiedzieć wybierając się na wakacje do Turcji. To sprawi, że wakacje będą naprawdę udane.