Wiosną wszystko budzi się do życia. Coraz więcej zieleni i zaczynają pojawiać się pierwsze, kolorowe kwiaty. Świat powoli otrząsa się po zimie. Jednak w Polsce pogoda jest bardzo przewrotna. W kwietniu nie wiemy jak się ubrać. Czy rano zabrać kurtkę, czy może nie trzeba? Tęsknimy za słońcem, opalaniem i wypoczynkiem. Ale urlop w kwietniu, nie wydaje się być dobrym pomysłem. Zarówno nad morzem i jak i w górach jest zimno i często bardzo nieprzyjemnie. Za to za granicą można liczyć na wspaniałą pogodę. Trzeba tylko wyjechać tam, gdzie jest ciepło i przyjemnie. Tam, czyli gdzie?

Wiosenne wakacje za granicą

Jeśli chcemy cieszyć się wspaniała, wiosenną pogodą. Wspaniałą, czyli słoneczną oraz bardzo, ale to bardzo ciepłą, to jedynym rozwiązaniem są wakacje za granicą. Najbardziej znaną destynacją wakacyjną jest oczywiście Turcja. Wszyscy ją kojarzą, ale nie każdy wie, że w Turcji można spędzić cudowne wakacje poza sezonem. Turcja na wiosnę, to wspaniały pomysł. To wymarzone miejsce na wiosenny wypoczynek.

Turcja wiosną wygląda trochę inaczej niż Polska. Jest tutaj słonecznie i ciepło. Wystarczy wspomnieć, że temperatura w Turcji w kwietniu dochodzi nawet do 29 stopni w dzień. Natomiast nocą, okazjonalnie może spaść do 10 stopni, ale najczęściej nie jest to mniej, niż 15 stopni. Jest bardzo ciepło. Słońce świeci niemal przez cały czas. Nie odczuwamy upału, panuje przyjemny komfort termiczny.

Bez problemu możemy się opalać czy też pływać w morzu. Opalanie jest bardzo przyjemne, gdyż słońce nie jest tak silne, jak w szczycie sezonu. Temperatura jest niższa niż w szczycie sezonu, ale słońce świeci i bardzo dobrze opala. Zwłaszcza tych, którzy zdecydowali się na samym początku na wizytę w hammamie. Oni bez problemu złapią cudowną opaleniznę.

Naprawdę przyjemna pogoda

Wiosną w Turcji jest bardzo przyjemnie. Świeci słońce, jest ciepło, ale nie upalnie. Czasem spada krótki deszcz, który sprawia, że na naszych oczach wszystko budzi się do życia. To idealny okres na to, by wziąć udział w wszelkiego rodzaju wycieczkach. Jechać do Pamukkale, do Kapadocji, zobaczyć lawendowa wioskę i jezioro Salda. Jechać jeepami w góry Taurus. Masa atrakcji czeka na wszystkich wypoczywających w tym terminie. Na dodatek wydłużamy sobie takimi wakacjami lato. Wiosna w Turcji to wysokie, jak na nasze standardy, temperatury. Więc warto z tego skorzystać.